הדרכות הורים

בהדרכות רוכשים ההורים כלים מעשיים שיסייעו לקיים יחסים ותקשורת טובה בין בני המשפחה ובכך לשפר את איכות החיים בבית. אנו מוצאים עצמנו במצבים בהם אנו עומדים מובכים מול התנהגות ילדינו, מול אי כבוד וסירוב לשתף פעולה. מתעוררים בנו אז סערות רגשיות בהן אנו חשים כעס, עלבון, חוסר אונים ואי שליטה שגורמת לאוירה שלילית בבית. לא פעם גם מתערערים יחסינו עם בן או בת הזוג. שגורם לתיסכול גדול יותר. בהדרכת הורים תקבלו ידע וכלים שימושיים על מנת להתמודד עם מצבים שונים בבית ובכלל.

סדנאות הורות להעצמת הורים על ידי מתן תובנות, הדרכה, תמיכה וכלים מעשיים חדשים שיכולים לעזור להנחיל אמון אצל הורים לילדים ולבני נוער כאשר אנו מטפלים בסוגיות השונות העולות במהלך הסדנא.

מדוע חשוב להשתתף בהדרכות הורים?

הורות היא תהליך מורכב. כל אדם נושא בליבו את השפעות הוריהם, המודעות והלא מודעות, וכל הורה רוצה להקנות לילדיו את הכלים לגדול ולהיות בני אדם מאוזנים, עצמאיים ומאושרים. כמעט כל הורה נתקל בדילמה שבין הרצון לתת לילד חופש בחירה ועצמאות לחוות ולהתעצב בעולם באופן חופשי, לעומת הצורך לגונן על הילד, לוודא שהוא עושה בחירות נכונות ושאינו נפגע.

מטרתה של הדרכת ההורים היא לתת כלים להורים לייצר בבית סביבה בטוחה, מכילה ואוהבת אשר מאפשרת לילד לגדול לעצמאות ולביטחון עצמי, ללא ויתור על הגבולות והעקרונות החשובים להתפתחותו.

בהדרכת ההורים נדבר על הדרכים שבהן ניתן להציב לילד גבולות באופן ברור, כיצד להקשיב לילד באופן פעיל, תקבלו שיטות ליצירת שיח פורה ופתוח עם הילד, ונדון בדרכים שבהן ניתן ליצור בית שבו קיים איזון, כלומר בית שבו ההורים הם דמות סמכותית אבל ללא כפייה וכעס, והילדים מקבלים שילוב בריא של גבולות וחופש אשר יאפשרו להם להפוך למבוגרים מתפקדים, מאושרים ובעלי הישגים.

סגירת תפריט
WhatsApp chat